Tipy & rady

Jak a kdy vybírat krbová kamna.

Zpočátku uvedeme pár maličkostí, které je dobré zohlednit, aby Vaše rozhodnutí při koupi krbových kamen bylo dlouhodobě správné a působilo Vám radost po celou dobu provozu. Před rozhodnutím o umístění kamen je zapotřebí vycházet z informací kominíka o technických možnostech napojení Vašich kamen na komín. Rádi Vám také individuelně poskytneme všechny nutné informace a nezávazné rady. Dle Vašeho projektu je nutné, aby v prostoru umístění byl dostatek vzduchu, možnost větrání. U kamen HWAM je však možný i samostatný přívod venkovního spalovacího vzduchu, který doporučujeme instalovat zejména v pasivních domech. U nových komínů je požadován průměr průduchu 160 mm, ale i jiný rozměr je snadno řešitelný. Nároky na podkladovou plochu jsou dle váhy kamen HWAM minimální a některé modely lze i zavěsit na stěnu. V případě, že na podlaze budete mít jakoukoliv hořlavou krytinu, lze jako podložku použít desky materiálově shodné s kamny nebo tvrzené skleněné, které jsou navíc působivé i světelným odrazem ohně. Doporučujeme v případě nových staveb před faktickým rozhodnutím provést informační konzultace, aby Váš směr výběru odpovídal např. výšce zaústění do komína, aby bylo zohledněno umístění krbových kamen, zda zapojení kouřovudu bude dominantně vzhůru nebo do boku nebo nenápadně přímo dozadu. Takto bude vyloučena nutnost následných úprav komína a zbytečné předělávky.


Proč zvolit krbová kamna a krbové vložky HWAM:

V krbových kamnech HWAM, je dosahováno optimálního spalování. Potřebujete pouze správné množství suchého dřeva a pak už se stará patentovaný systém Automatika HWAM o konstantní optimální přísun vzduchu a spalování. Podrobnější informace naleznete zde.


Zatápění v krbových kamnech:

_zapalka.jpg, 1 kB

Správné, účinné a účelné zatápění v krbových kamnech, stejně jako i v krbových vložkách, je důležité pro následný blahodárný vliv živého ohně na pohodu domova.

Podrobnější informace a videonávody najdete na stránce Zatápění v krbových kamnech.


Čištění skla krbových kamen nebo krbových vložek HWAM:

Návod na udržování a čištění skla krbových kamen a krbových vložek. Doporučený způsob, který pomůže ke snadné údržbě krbových kamen a umožní průzračně čistý pohled na živý oheň naleznete na stránce Čištění skla krbových kamen.  Video: čištění skla dvířek


Údržba krbových kamen - návody a rady:

Rady pro běžnou údržbu krbových kamen a krbových vložek. Návody k udržení čistoty a funkčnosti krbových kamen pro dlouhá léta jejich užívání.

Rady i ukázky najdete na stránce Údržba krbových kamen.


Komín, problémy se sníženým tahem:

Úzké souvislosti správné funkce komína na výkon, spotřebu a správné čisté spalování dřeva v krbových kamnech a krbových vložkách, které jsou obecně známé, ale často podceňované.

Rady a informace přinášíme na stránce Komín a správný tah.


Dřevo vhodné pro topení v krbových kamnech:

_buk.jpg, 9 kB

Krbová kamna HWAM a Wiking jsou velmi kvalitními výrobky, u kterých není zapotřebí úzkostlivě dbát na výběr pouze kvalitního dřeva, ale stejně jako u všech krbových kamen obecně i pro ně platí, že palivové dřevo má mít optimální vlhkost, velikost polen střídáme při používání krbových kamen dle období a našeho očekávání.

Informace a uživatelské zkušenosti naleznete na stránce Palivo pro krbová kamna.


Rychlý kontakt

Telefon
602 332 105

Kontaktní formulář

Formulář pro Váš dotaz.

Najdete nás také na

FACEBOOK


Křesomyslova 384 / 17B
Praha 4 – Nusle
140 00