Přednosti krbových kamen HWAM

Tvar – design

Architekty navrhovaná krbová kamna HWAM vychází z dlouhé tradice dánského nábytkového designu, který slaví úspěchy v celém světě. Image a funkčnost jsou již přes 40 let vytvářeny ve spolupráci vizionářských architektů a designérů. Krbová kamna HWAM jsou výsledkem spojení estetiky, funkčnosti a techniky. Tato kritéria jsou spojnicí mezi vývojem a zhotovením.

Automatika - regulace výkonu

Velkou předností krbových kamen HWAM je nepochybně automatická regulace zajišťující přísun vzduchu potřebného pro spalování. Tento systém byl vyvinut ve vlastním podniku a HWAM si jej nechal patentovat. V praxi funguje obdobně jako automatická převodovka v autě, která usnadňuje ovladatelnost a odebírá pracnost. Vše je automaticky nastavováno pro ideální spalování (hoření).

Od HWAM automatiky můžete očekávat:

 • Čistší spalování
 • Vyšší tvorbu tepla
 • Méně sazí v kamnech a komíně
 • Lehkou obsluhu při denním používání
 • Vylepšení ochrany proti požáru
 • Zmenšenou zátěž na životní prostředí

Testy opakovaně dokázaly, že HWAM automatika obstará za stejné peníze více tepla a má k životnímu prostředí šetrné spalování.

Ochrana životního prostředí

Spalovací komora krbových kamen HWAM je obložena Skamolem. Základem tohoto materiálu je vermakulit, hornina, která se těží pouze v Jižní Africe. Surovina je zpracovávána v dánské firmě Skamol A/S mícháním s dalšími látkami, tepelným opracováním a lisováním.

Předností tohoto materiálu je 8mi násobně lepší isolační schopnost oproti šamotovým deskám. Tím je možné dosahovat ve spalovací komoře tak vysokých teplot, kdy jsou spalovány všechny plyny. Čím vyšší jsou spalovací teploty, tím čistší je proces hoření, což se projevuje na nižší spotřebě paliva a malé zátěži životního prostředí, což zajišťuje automatika, která se konstantně stará o optimální spalování.

Konvekce - proudění vzduchu

Všechny HWAM modely jsou kamna konvekční, tzn. krbová kamna, která po zatopení velmi rychle šíří teplo. Jedná se o přirozenou vzduchovou cirkulaci, nikoliv pouze o teplo sálavé. Tímto způsobem je vytvářeno příjemné pokojové klima se zajištěním stejné teploty v celém prostoru. Další předností je nižší teplota vnějšího ocelového pláště, takže další nábytkové zařízení lze umístit velmi blízko.

Akumulace - zásoba tepla

Novinkou je tepelně akumulační zásobník u všech modelů krbových kamen HWAM série 3500 a modelu HWAM 3650/3660, Hwam 3130, Hwam 4550/4560 a Hwam 4660, který je vyplňován odpovídajícím množstvím desek mastkového kamene. Tak je kombinována vlastnost rychlého šíření konvekčního tepla krbových kamen a střádání tepla masivních a kachlových kamen. Stylový design krbových kamen navíc potěší na pohled. Uvedená krbová kamna HWAM jsou vybavena posuvnou klapkou, která při uzavřené poloze zajistí dlouhodobé uchování tepla v kamenech (u malého zásobníku až 10 hod. u velkého až 14 hodin) po zhasnutí plamene. Rychlejšího rozdělení akumulovaného tepla do místnosti lze pak dosáhnout otevřením klapky a prouděním teplého vzduchu.

Oplach skla - horkovzdušná clona

Pohled na tančící plameny je právě tak fascinující jako i uklidňující. To platí o všech fázích hoření – od zapalování až po uhelnatění dřevěných polen. Pro toto potěšení se nesmí sklo špinit sazemi. Fi. HWAM vyvinula techniku, která zajišťuje stálý přísun ohřátého vzduchu ze tří stran a zabraňuje znečistění.

Komfort obsluhy krbových kamen a vložek HWAM

Krbová kamna HWAM jsou tak koncipována, aby v průběhu celého provozu byl zaručen nejvyšší možný komfort.

Automatika usnadní jednoduché zatopení. Není nutné se starat o regulaci přísunu vzduchů. Nastavování optimálního, k životnímu prostředí šetrného spalování probíhá automaticky.

 • Krbová kamna v čase provozu vydávají rovnoměrné teplo
 • Ekonomická hospodárnost s nízkou spotřebou dřeva je nepřekonatelná
 • Údržba a péče je minimální
 • Obtěžující zápach je vyloučen
 • Krbová kamna se snadno čistí

Materiály používané firmou HWAM

Upozornění výrobce: kamenný obklad vybraných modelů krbových kamen HWAM v provedení Wengé Sandstein. Toscana Creme a Golden Sandstein je k doptání pouze u partnerů v České a Slovenské republice, Německu a Rakousku. Připojení kouřovodu horní.

hwam-kamenny-obklad.jpg, 8 kB

Mastkový kámen - tento druh horniny akumuluje teplo a vydrží být teplý ještě dlouho po vychladnutí kamen. Struktura povrchové úpravy ladí s hladkou linií krbových kamen. Mastek je v šedém barevném tónu. Pískovec - světlý přírodní kámen působí v přímém kontrastu k šedým popřípadě černým krbovým kamnům. Pískovcový kámen je dodáván v barevných úpravách  k vybraným modelům uvedeným v katalogu a ceníku. Šlechtěná ocel -  většina krbových kamen je v dnešní době zhotovena z ocelového plechu. Že litina vydrží více než ocelový plech je zavádějící informace. Fi HWAM zpracovává ocelový plech vysoké kvality již téměř 40 let a jsou jí známy přednosti tohoto materiálu. Formování a tvarování, kterého s litinou nelze docílit. Hladká plocha povrchu u takovýchto krbových kamen má obdobný vzhled jako nábytek v místnosti. Při použití oceli se mění teplota v místnosti již krátce po zatopení. Teplota tavení je u ocelového plechu 1600°, zatímco u litiny na hranici 1200°C. Při příliš rychlém prohřátí se mohou tvořit v litině trhliny, což u ocelového plechu není možné.

Rychlý kontakt

Telefon
602 332 105

Kontaktní formulář

Formulář pro Váš dotaz.

Najdete nás také na

FACEBOOK


Křesomyslova 384 / 17B
Praha 4 – Nusle
140 00