Úržba krbových kamen

Užitečné poznatky pro ošetřování krbových kamen

Mazání pantů a pohyblivých částí krbových kamen.

Je li nutné promázání pantů nebo jiných pohyblivých částí kamen, používejte grafit nebo maziva, která jsou odolná proti vysokým teplotám. Vyzkoušeli jsme ke koupi volně dostupnou keramickou pastu prodávanou v tubě nebo výrobce HWAM doporučuje též spray WD 40. Při použití jakýchkoliv mazacích materiálů doporučujeme aplikovat minimální množství a při znečištění jiných než mazaných částí tyto důkladně otřete.  Promazávání většinou vůbec není zapotřebí...,ale někdy se rada hodí.

Povrch vnějšího pláště kamen.

Krbová kamna utírejte prachovkou nebo při studených kamnech vlhkou utěrkou bez použití chemikálií. Vhodné je použití vysavače s kartáčovou hubicí. Pokud někdy v budoucnu dojde k částečnému poškození povrchu, nebojte se, firma HWAM dodává senothermový spray, kterým lze vše velmi snadno napravit. V žádném případě nepoužívejte jiné barvy.

Komín - snížený tah.

Stalo se.

Při dokonale utěsněném domě, zatápění a současném puštění silné digestoře se stalo, že se otočil tah komína a kouř šel do místnosti. V takové situaci stačí pustit nižší stupeň výkonu digestoře nebo pootevřít okno. Při kontinuálním hoření, kdy komín je teplý a jeho funkčnost je zajištěna, se tento problém nevyskytne.

Seřízení dvířek, skla, dotěsnění apod.

Při užívání kamen může dojít k uvolnění některých částí. Je to způsobeno roztažností kovu při střídání teplot. Samozřejmě se nejedná o závadu a problém se dá velmi snadno napravit, jen je nutno vědět "kam sáhnout". Doporučujeme mailový nebo mobilní kontakt a rádi s Vámi popsaný problém navigací snadno vyřešíme.

Rychlý kontakt

Telefon
602 332 105

Kontaktní formulář

Formulář pro Váš dotaz.

Najdete nás také na

FACEBOOK


Křesomyslova 384 / 17B
Praha 4 – Nusle
140 00