Otázky a odpovědi - diskusní fórum

Krbová kamna a krbové vložky HWAM a Wiking

Otázky a odpovědi na této stránce jsou zveřejňovány z důvodu lepší dohledatelnosti a použítí odpovědi na častěji kladené dotazy. Na Vámi položenou otázku takto budou mít možnost i doplňujících výjádření ostatní uživatelé. Váš dotaz bude zodpovězen a zveřejněn na této stránce do 2 pracovních dnů. Máte-li dotaz, který nechcete "dát k dispozici" ostatním uživatelům našich webových stránek, použijte pouze dvoustrannou komunikaci ve formuláři, který máte k dispozici na stránce KONTAKT nebo do textu otázky vepište -nezveřejňovat-. Naší odpovědí se Vám pokusíme pomoci při výběru krbových kamen a krbových vložek, orientovat se v možnostech připojení krbových kamen, ale i poskytnout mnoho zajímavých informací vyplývajících z dlouholetých zkušeností v oblasti používání krbových kamen, krbových vložek, krbů, různých komínů a doplňků sloužících k sekundárnímu vytápění. Administrátor: Vratislav Janeček

Poslat dotaz

Jméno

E-mail

Telefon

Dotaz

Slovo

Seznam dotazů

 • Externí vzduch pro krbová kamna

  Krbová kamna HWAM 3640 jsou uzpůsobena pro připojení samostatného spalovacího vzduchu zespodu dnem kamen nebo zadní stěnou krbových kamen. Krbová kamna jsou tak nezávislá na vzduchu z místnosti.

 • Náhradní díly ke krbovým kamnům

  Náhradní díly ke krbovým kamnům HWAM jsou dánským výrobcem krbových kamen dodávány ke všem krbovým kamnům prodávaným v ČR dosud bez omezení i po skončení záruční doby.

 • Inspekční otvor komína při horním připojení krbových kamen

  Krbová kamna Hwam připojená na komín rovně do stropu nevyžadují žádný otvor v komíně pro jeho údržbu. Krbová kamna Hwam jsou konstrukčně řešena tak, aby pravidelná údržba komína byla zpřístupněna vnitřkem kamen.

 • Jak velký komín pro krbová kamna

  Předimenzovaný komín je pro krbová kamna stejné zlo jako poddimenzovaný komín. Krbová kamna správně hoří v závislosti na správném komínu. Je chybou použít příliš velký průměr komína pro krbová kamna. Je důležitý průměr hrdla

 • Velikost podložky pro krbová kamna

  Určení velikosti nespalné plochy nebo nespalné podložky pod krbová kamna a krbové vložky podle ČSN 06 1008 Požární bezpečnost tepelných zařízení. Pro závěsná krbová kamna používáme stejný výklad této normy.

 • Krbová kamna s bočními skly ANO/NE

  Krbová kamna s bočním prosklením umožní pohled do ohně ze tří stran. Oheň je vidět ze všech koutů místnosti.

 • Krbová kamna se zadním připojením

  Nejlepší krbová kamna s napojením do komína dozadu v rohu místnosti. Krbová kamna vhodná k umístění do rohu. Krbová kamna HWAM 3120.

 • Krbová kamna s minimální výhřevností

  Doporučená krbová kamna s maximálním výkonem vhodná do nízkoenergetického domu. Výpočet projektanta odpovídá tepelné ztrátě 2 kW. Krbová kamna jsou určena jako doplňkové topení.

 • Jakým certifikátem prokazujete ekologičnost krbových kamen?

  Certifikát ekologicky šetrný výrobek pro interiérová krbová kamna vydávaný Ministerstvem životního prostředí v ČR dosud nebyl nikomu vydán ani o něj dosud nikdo nezažádal. Krbová kamna HWAM mají u většiny modelů označení Eko-label

 • Vhodný komín pro krbová kamna do bungalovu?

  Mylná je představa, že když je krátký komín pro krbová kamna, tak zvýšíme tahovou schopnost zvětšením průměru komína. Správný komín má mít minimum redukcí a kolenových připojení kouřovodu.

< předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 předchozí >

Rychlý kontakt

Telefon
602 332 105

Kontaktní formulář

Formulář pro Váš dotaz.

Najdete nás také na

FACEBOOK


Křesomyslova 384 / 17B
Praha 4 – Nusle
140 00